ROHM MCR10EZHFLR300
Res Thick Film 0805 0.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页3 年前
Future Electronics
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR10EZHFLR300 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-6RQFR33V
Res Thick Film 0805 0.33 Ohm 1% 1/8W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6RQFR27V
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 1% 1/8W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRLP73N2AR33FTDF
Res Thick Film 0805 0.33 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R3L
Res Thick Film 0805 0.3 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJS6QFR27V
Res Thick Film 0805 0.27 Ohm 1% 1/4W ±150ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R33L
Thick Film Resistors ±1% ±600ppm/℃ 330mΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
MCR Series 0805 0.3 Ohm ±1% 0.25 W ±250 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RES 0.3 OHM 1% 1/4W 0805 / 300 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.3ohm, 0.2739V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES LOW RESISTANCE 0805 0.3 OHM 1/8W 1% SMD