ROHM MCR10EZHF13R0
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 13ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页25 年前
DigiKey
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR10EZHF13R0 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
21,066
Authorized Distributors
0
Resistance
13 Ω
13 Ω
13 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1996-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
描述
RES 0805 13 OHM 1/8W 1% SMD