ROHM MCR10ERTF1800
Res Thick Film 0805 180 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页11 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR10ERTF1800 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
75,185
Authorized Distributors
2
Resistance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-03-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE ConnectivityCRG0805F180R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 180ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-07180RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 180Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-13180RL
Res Thick Film 0805 180 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG0805F180R
Res Thick Film 0805 180 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0805FR-07180RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 180ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 180ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805