ROHM MCR03EZHJ823
Res Thick Film 82K Ohm 1/10W 5% 0603 SMD
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet0 页0 年前
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR03EZHJ823 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
16,257
Authorized Distributors
1
Resistance
82 kΩ
82 kΩ
82 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1996-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2005-04-01
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 82000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
MCR Series 0603 0.1 W 82 kO ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
FIXED RESISTOR Chip Resistor 5% 200ppm/C 82kOhm 100mW