ROHM MCR03EZHJ681
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0603 Case 680 Ohms 5% Tolerance 200 PPM
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet0 页0 年前
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR03EZHJ681 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
44,610
Authorized Distributors
1
Resistance
680 Ω
680 Ω
680 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date1996-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2005-04-01
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 680ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES THICK FILM 680 OHM 1/10W 5% 0603 SMD
680¦¸ ¡À5% 100mW ¡À200ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*450¦Ìm