ROHM MCR03EZHJ122
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1200ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet0 页0 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR03EZHJ122 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
49,053
Authorized Distributors
1
Resistance
1.2 kΩ
1.2 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date1996-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2005-04-01
描述
RES 0603 1.2K OHM 1/10W 5% SMD
0603 5% 1K2 1/10W