ROHM MCR01MZPF3001
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0402 Case 3 kOhm 1% Tolerance 100 ppm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
Future Electronics
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-80.17%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR01MZPF3001 符号、封装和 3D STEP 模型。
Resistance
3 kΩ
3 kΩ
3 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 3.3K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 3.01K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 3.16K Ohm 1% 1/10W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0805FR-132K7L
Res Thick Film 0805 2.7K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor Thick Film 0603 3.3k Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Res Thick Film 0201 2.7K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 0402 3K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 3000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
FIXED RESISTOR Molded Chip Resistor 1% 100ppm/C 3kOhm 63mW