ROHM MCR01MZPF1300
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0402 Case 130 Ohms 1% Tolerance 100ppm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR01MZPF1300 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
41,399
Resistance
130 Ω
130 Ω
130 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0603 121 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 130 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 120 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Res Thick Film 0402 130 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ¡À100ppm/¡ãC Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 130ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402