ROHM MCR01MRTJ821
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 820ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页11 年前
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR01MRTJ821 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
14,592
Authorized Distributors
0
Resistance
820 Ω
820 Ω
820 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 820 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 820 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 750 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402JR-07820RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 820Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402JR-07820RL
Res Thick Film 0402 820 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-07750RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 750Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
RES 0402 820 OHM 1/16W 5% SMD