ROHM MCR01MRTF1103
Res Thick Film 0402 110K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页11 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR01MRTF1103 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
50,817
Authorized Distributors
2
Resistance
110 kΩ
110 kΩ
110 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-03-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07110KL
Res General Purpose Thick Film 0402 110K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F110K
Res Thick Film 0402 110K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Res Thick Film 0402 110K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0402FR-07110KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 110kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-13110KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 110000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
PanasonicERJ2RKF1103X
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 110000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES 0402 110K OHM 1/16W 1% SMD