Rochester Electronics IPP70N10SL16AKSA1
Trans MOSFET N-CH 100V 70A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页19 年前
iiiC
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-06-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-03-31
LTD Date2024-03-31
相关零件
100V, N-Ch, 16 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, SIPMOS™, PG-TO262-3-3, RoHS
100V, N-Ch, 15 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™-T, PG-TO262-3-3, RoHS
100V, N-Ch, 11.6 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™-T, PG-TO262-3-3, RoHS
STMicroelectronicsSTB60NF10-1
Power MOSFET Transistors N Ch 100V 0.019Ohm 80A
STMicroelectronicsSTI76NF75
Trans MOSFET N-CH 75V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) I2PAK Tube
75A, 80V, 0.010 Ohm, N-Channel, UltraFET Power MOSFET | MOSFET N-CH 80V 75A TO-262AA
描述
100V, N-Ch, 16 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, SIPMOS™, PG-TO220-3, RoHS
Infineon SCT
Power Field-Effect Transistor, 70A I(D), 100V, 0.025ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Summary of Features: N-Channel; Enhancement mode; Logic Level; 175C operating temperature; Avalanche rated; dv/dt rated; Green Package (lead free) | Benefits: highest current capability 180A; low switching and conduction power losses for high thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: 48V inverter; 48V DC/DC; HID lighting