Infineon IPI70N10SL16AKSA1
100V, N-Ch, 16 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, SIPMOS™, PG-TO262-3-3, RoHS
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页19 年前
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-06-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-04-30
LTD Date2024-03-31
相关零件
Rochester ElectronicsIPP70N10SL16AKSA1
Trans MOSFET N-CH 100V 70A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
100V, N-Ch, 15 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™-T, PG-TO262-3-3, RoHS
Trans MOSFET N-CH 120V 56A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
STMicroelectronicsSTB60NF10-1
Power MOSFET Transistors N Ch 100V 0.019Ohm 80A
STMicroelectronicsSTI76NF75
Trans MOSFET N-CH 75V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) I2PAK Tube
75A, 80V, 0.010 Ohm, N-Channel, UltraFET Power MOSFET | MOSFET N-CH 80V 75A TO-262AA
描述
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 100V 70A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
IPI70N10 100V N-CHANNEL AUTOMOTIVE MOSF;
Summary of Features: N-Channel; Enhancement mode; Logic Level; 175C operating temperature; Avalanche rated; dv/dt rated; Green Package (lead free) | Benefits: highest current capability 180A; low switching and conduction power losses for high thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: 48V inverter; 48V DC/DC; HID lighting