Renesas X9C503SIZT1
X9C503 Series 5 V 50 kOhm SMT Digitally Controlled Potentiometer - SOIC-8
文档
IHS
Future Electronics
Newark
来源Renesas
发布日期Aug 11, 2025
3 个月趋势:
-24.22%
Introduction Date2004-04-27
相关零件
RenesasX9315USZ
Ic,digital Potentiometer,sop,8Pin,plastic Rohs Compliant: Yes |Renesas X9315USZ
RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 20% -40C 50muA 3.9mm
RenesasX9015US8
RoHS Compliant CMOS GULL WING COMMERCIAL Digital Potentiometer 20% 0C 50kOhm 5.5V
RenesasX9015US8IZ
RoHS Compliant GULL WING INDUSTRIAL Linear Digital Potentiometer 20% -40C 50muA 4.9mm
Analog DevicesDS1804Z-050+
IC, DIGITAL POT, 50KOHM, 100, SGL 8-SOIC - More Details
Analog DevicesDS1809Z-050+
Digital Potentiometer 64POS 50k Ohm 1Pot 8-Pin SOIC Tube
描述
RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 20% -40C 1mA 3.9mm
1mA ¡À300ppm/¡æ 50K¦¸ 100 1 Non-Volatile 5.5V Up/Down(U/D,INC,CS) Potentiometer SOIC-8 , 1.75mm