Renesas R1EX24002ASAS0A#S0
EEPROM Serial-I2C 2K-bit 256 x 8 2.5V/3.3V/5V 8-Pin SOP T/R
Obsolete
数据表和文档
Integrated Device Technology
Datasheet26 页17 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
8
Density
2 kb
2 kb
Access Time
900 ns
900 ns
Frequency
400 kHz
400 kHz
400 kHz
Interface
Serial
Serial
Min Supply Voltage
1.8 V
1.8 V
1.8 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.32.00.51
Introduction Date2010-02-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
STMicroelectronicsM24C02-RMN6TP
M24C02 Series 2 Kb (256 x 8) 1.8 V SMT Serial I²C Bus EEPROM - SOIC-8
EEPROM Serial-I2C 2K-bit 256 x 8 2.5V/3.3V/5V Automotive 8-Pin SOIC N T/R
STMicroelectronicsM24C02-RMN6P
M24C02-RMN6P SERIAL EEPROM MEMORY, 2KBIT, 900NS, 1.8 - 5.5 V 8-PIN SOIC
2Kb £¨256 x 8£© 256x8 1.8V EEPROM,Non-Volatile 5.5V 400KHz 900ns I2C 100Year SOIC-8 1.5mm
Microchip24AA02-I/SN
EEPROM Serial-I2C 2K-bit 256 x 8 1.8V/2.5V/3.3V/5V 8-Pin SOIC N Tube Automotive AEC-Q100
EEPROM, Unique 32-bit Serial Number, 2 Kbit, 2 BLK (128 x 8bit), I2C, 400 kHz, SOIC, 8 Pins
描述
Support is limited to customers who have already adopted these products.
EEPROM, 256X8, Serial, CMOS, PDSO8
IC EEPROM 2KBIT I2C 400KHZ 8SOP
SERIAL EEPROM, 2KBIT, 400KHZ, SOIC-8; Memory Size:2Kbit; EEPROM Memory Configuration:256 x 8bit; Memory Interface Type:Serial I2C (2-Wire); Clock Frequency:400kHz; Memory Case Style:SOIC; No. of Pins:8Pins; Supply Voltag