Renesas 71V65603S100PFG
Synchronous Active GULL WING 3-STATE (Memory Format) Memory 70C 3.465V 9Mb 250mA
Production
价格与库存
文档
Integrated Device Technology
Datasheet27 页4 年前
Datasheet27 页11 年前
Datasheet26 页18 年前
Renesas
IHS
SHENGYU ELECTRONICS
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
模型信息
来源Renesas
发布日期Aug 14, 2025
符合 IPC 标准IPC-7351B
风格指南修订版本 1.0 - Nov 1, 2024
数据表来源版本 - Nov 12, 2021
验证
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
备用零件
Price @ 1000
Stock
73,293
Authorized Distributors
3
Case/Package
TQFP
TQFP
Number of Pins
100
Memory Type
SRAM
SRAM
Density
9 Mb
9 Mb
Address Bus Width
18 b
18 b
Access Time
5 ns
5 ns
Frequency
100 MHz
100 MHz
Interface
Parallel
Parallel
Min Supply Voltage
3.135 V
3.135 V
Max Supply Voltage
3.465 V
3.465 V
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8540000000
Introduction Date2000-11-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
IDT71V Series 9-Mbit (256 K x 36) 3.135 to 3.465 V 7.5 ns Static RAM - TQFP-100
SRAM Chip Sync Single 3.3V 9M-bit 256K x 36 8ns 100-Pin TQFP Tray