Recom Power RP40-120512TG
Module DC-DC 3-OUT 12V/-12V/5V 0.4A/-0.4A/6A 40W 9-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页6 年前
TME
Sager Electronics
Recom Power
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-05-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TDK-LambdaPXF40-12T0515
Module DC-DC 3-OUT 5V/15V/-15V 6A/0.3A/-0.3A 40W 9-Pin
TDK-LambdaPXF40-12T0512
Module DC-DC 12VIN 3-OUT 5V/12V/-12V 6A/0.4A/-0.4A 40W 9-Pin
Recom PowerRP40-240515TG
Module DC-DC 24VIN 3-OUT 15V/-15V/5V 0.3A/-0.3A/6A 40W 9-Pin Tube
Module DC-DC 24VIN 3-OUT 5V/12V/-12V 6A/0.4A/-0.4A 40W 9-Pin
Recom PowerRP40-480515TG
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 40W DC/DC 1.6kV 2:1 36-75in 5/+/-15out
描述
Power Supplies - Board Mount Dc Dc Converters |Recom Power RP40-120512TG
DC-DC Regulated Power Supply Module, 3 Output, 39.6W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 40W DC/DC 1.6kV 2:1 9-18in 5/+/-12out
40W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2"x2" 1.6kV reg 2:
40W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x2 1.6kV reg 2:; V. In: 9-18; V. Out: 05 / +/-12; mA. Out: 6000/ +/-400