Recom Power R-78C1.8-1.0
1A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 5-42; V. Out: 1.8; mA. Out: 1000
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet5 页6 年前
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.78%
相关零件
Recom PowerR-78B1.8-1.0
1A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 4.75-26; V. Out: 1.8; mA. Out: 1000
Recom PowerR-781.8-1.0
1A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 4.75-18; V. Out: 1.8; mA. Out: 1000
Recom PowerR-78B5.0-1.0
1A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 6.5-32; V. Out: 5.0; mA. Out: 1000
Traco PowerTSR 1-2450
1 Amp POL switching regulator, 4.6 to -36 VDC input, pos.-pos. circuit, LM78 compatible, SIP-3
Traco PowerTSR 1-2433
描述
Module DC-DC 1.8VIN 1-OUT 1.8V 1A 3-Pin SIP Tube
America Only - R-78C-1.0 Series Single Output 1.8 V DC/DC Converter - SIP-3
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 1W, Hybrid
Non-Isolated DC/DC Converters CONV DC/DC 1A 5-42VI N 1.8VOUT
RECOM SWITCHING REGULATOR, 5 - 42V INPUT, 1.8V OUTPUT, 1A
SWITCHING REGULATOR, 1.8V, 1A; No. of Outputs:1; Output Voltage Nom.:1.8V; Output Current Max:1A; Output Power Max:1.8W; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Approval Bodies:EN; DC / DC Converter Output Type:(Not Available); Input Voltage DC Max:42V; Input Voltage DC Min:5V; Output Current:1A; Output Voltage:1.8V; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)
SwitchReg 5-42V to 1.8V 1A THT
CONV DC/DC 1A 1.8V OUT SIP VERT
Dc-Dc Converter, 1.8V, 1A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:1.8W; Output Current Max:1A; Product Range:R-78Cxx-1.0 Series; Dc/Dc Converter Mounting:Through Hole; Input Voltage Dc Min:5V Rohs Compliant: Yes |Recom Power R-78C1.8-1.0