Recom Power R-78B1.8-1.0
1A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 4.75-26; V. Out: 1.8; mA. Out: 1000
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
Future Electronics
Recom Power
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.77%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Recom PowerR-78B15-1.0
1A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 20-32; V. Out: 15; mA. Out: 1000
Recom PowerR-781.8-1.0
1A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 4.75-18; V. Out: 1.8; mA. Out: 1000
Recom PowerR-78C1.8-1.0
1A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 5-42; V. Out: 1.8; mA. Out: 1000
Traco PowerTSR 1-2433
1 Amp POL switching regulator, 4.6 to -36 VDC input, pos.-pos. circuit, LM78 compatible, SIP-3
Traco PowerTSR 1-2418
描述
Module DC-DC 25VIN 1-OUT 1.8V 1A 3-Pin SIP Tube
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 1.8W, Hybrid
R-78B-1.0 Series Single Output 1.8 V DC/DC Converter - SIP-3
Non-Isolated DC/DC Converters 1A DC/DC REG 4.75-26Vin 1.8Vout
RECOM SWITCHING REGULATOR, 4.75 - 26V INPUT, 1.8V OUTPUT, 1A
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 144LQFP
CONV DC/DC 1A 1.8V OUT SIP VERT
Dc-Dc Converter, 1.8V, 1A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:1.8W; Output Current Max:1A; Product Range:R-78Bxx-1.0 Series; Dc/Dc Converter Mounting:Through Hole; Input Voltage Dc Min:4.75V Rohs Compliant: Yes |Recom Power R-78B1.8-1.0