Piher PT6KV-103A2020
Trimmer, Carbon, 0.1W, 10000ohm, 100V, 20% +/-Tol, 300ppm/Cel, 1 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet6 页0 年前
SOS electronic
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.69%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Piher PT6KV-103A2020 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2005-01-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 10000ohm, 150V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Res Carbon Film POT 10K Ohm 20% 0.08W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm Pin Bracket Mount/Through Hole
TE Connectivity1630478-3
Res Carbon Film Trimmer 10K Ohm 20% 3/20W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.8 X 12.1mm) Pin Thru-Hole
TE Connectivity1630480-3
Res Carbon Film Trimmer 10K Ohm 20% 3/20W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.8 X 11 X 6mm) Pin Thru-Hole
Trimmer Potentiometers 10Kohms 10mm Rnd Top adj
描述
PT6 Series Ø6 mm 10 kOhm ±20% Linear Vertical IP54 Carbon Potentiometer
Trimmer Potentiometers 10Kohms 6mm Rnd Top adj
TRIMMER 10K OHM 0.1W PC PIN TOP
TRIMPOT, 10K, 20%, CARBON, 0.1W; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Carbon; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:10kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. of Turns:1Turns; Product Range:PT-6 Series RoHS Compliant: Yes