Bourns PDB12-H4201-103BF
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 10000ohm, 150V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
数据表和文档
Datasheet2 页9 年前
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.98%
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2011-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Trimmer, Carbon, 0.1W, 10000ohm, 100V, 20% +/-Tol, 300ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Carbon Film POT 10K Ohm 20% 0.08W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm Pin Bracket Mount/Through Hole
Top Adjustment VERTICAL ROHS3Compliant Carbon Potentiometer 卤20% 280掳 50mW 20V
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 10000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 3943
TE Connectivity1630478-3
Res Carbon Film Trimmer 10K Ohm 20% 3/20W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.8 X 12.1mm) Pin Thru-Hole
PanasonicEVN-DJAA03B14
Res Carbon Composition Trimmer 10K Ohm 1/10W 1Turn 3.2mm Pin Thru-Hole T/R
描述
Panel Control - 12Mm-St-Carbon /Bulk, Bag Packaging |Bourns, Inc. PDB12-H4201-103BF
±20% 80mW 10kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
POT 10K OHM 0.08W CARBON LINEAR
10K¦¸ ¡À20% 80mW 12.8mm*24.6mm