Panduit PV14-10LF-M
Locking Fork Terminal vinyl insulated funnel entry 18- 14 AWG 10 stud size bulk package.
数据表和文档
Farnell
Datasheet1 页25 年前
Datasheet1 页25 年前
Sager Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+70.49%
备用零件
Price @ 1000
Stock
42,701
Authorized Distributors
6
Gender
Pitch
Number of Positions
Number of Rows
Mount
Free Hanging
Free Hanging
Contact Plating
Tin
Tin
Housing Material
相关零件
TE Connectivity640905-1
PIDG Quick Disconnect Terminal 14-16AWG Brass Blue F 23.36mm Tin PIDG™ Loose
TE Connectivity320565
CONN RING CIRC 14-16AWG #8 CRIMP / Ring Terminal Connector 8 Stud Circular 14-16 AWG Crimp
320619 Ring Terminal from TE Connectivity AMP. 320619 is Blue Insulated and for 16-14 AWG wire.
PanduitPV14-10R-M
Panduit Pan-Term Ring Terminal; #16 - 14; #10 Stud; Blue; Vinyl - Funnel Entry; 1000 ct.
Ring Tongue Terminal 14-16AWG 26.97mm 12.11mm Electro-Tin InsulKrimp™ Tape Mounted
Ring Tongue Terminal 14-16AWG 21.82mm 8.71mm Tin Tape Mounted
描述
Panduit Pan-Term Fork - Locking Terminal; #16 - 14; #10 Stud; Blue; Vinyl - Funnel Entry; 1000 ct.
Fork Terminal 14-18AWG Copper Blue 24.64mm Tin Box
Panduit Sales Corp LkgforktermVyFe18-14Awg#10Stdpk1000
CONN SPADE TERM 14-16AWG #10 BLU
TERMINAL, FORK TONGUE, M5, 14AWG, BLUE; Product Range:PV-LF Series; Wire Size AWG Min:18AWG; Wire Size AWG Max:14AWG; Conductor Area CSA:2.5mm²; Stud Size - Metric:M5; Stud Size - Imperial:#10; Insulator Material:Vinyl 4