Panduit LCA10-38-L
Lug Terminal 10-14AWG 34.79mm 14.22mm Electro-Tin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页13 年前
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+1281%
供应链
Country of OriginMX
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Lug Terminal 10-14AWG 23.87mm 10.66mm Electro-Tin
TE Connectivity32994
Pliers & Tweezers Comfortgrip 4Piece Adjustable-Combination-Long Nose Pliers-Diagonal Cutter
TE Connectivity2-33457-2
Ring Tongue Terminal 10-12AWG 19.43mm 9.53mm Tin T/R
PanduitP10-14R-L
Ring Terminal, 1/4 in Stud Size, 10 AWG, 2,000 V, Bare Insulated, Bare, Crimp Termination Only
Ring and Spade Tongue Terminal 10-12GA Stud Size 1/4 Solistrand
PanduitP10-8R-L
Ring Terminal 14 10 AWG 8 stud size non-insulated standard package.
描述
Copper Compression Lug, 1 Hole, No. 10 American Wire Gauge (AWG), 3/8 Inch (9.5 mm) Stud, Color-coded barrels marked with Panduit and specified competitor die index numbers for proper crimp die selection, Inspection window to visually assure full conductor insertion, Tin-plated to inhibit corrosion, UL Listed and CSA Certified to 35 KV and temperature rated to 90 Degrees Celsius when crimped with Panduit and specified competitor crimping tools and dies, UL Listed and CSA Certified for wide wire range-taking capability when crimped with Panduit Uni-Die Dieless Crimping Tools, Tested by Telcordia - meets NEBS Level 3, American Bureau of Shipping Approved.