Panduit LCA10-14F-L
Lug Terminal 10-14AWG 23.87mm 10.66mm Electro-Tin
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页8 年前
Farnell
Master Electronics
供应链
Country of OriginMX
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanduitLCA10-38-L
Lug Terminal 10-14AWG 34.79mm 14.22mm Electro-Tin
TE Connectivity32994
Pliers & Tweezers Comfortgrip 4Piece Adjustable-Combination-Long Nose Pliers-Diagonal Cutter
TE Connectivity2-33457-2
Ring Tongue Terminal 10-12AWG 19.43mm 9.53mm Tin T/R
PanduitP10-14R-L
Ring Terminal, 1/4 in Stud Size, 10 AWG, 2,000 V, Bare Insulated, Bare, Crimp Termination Only
Ring and Spade Tongue Terminal 10-12GA Stud Size 1/4 Solistrand
PanduitP10-8R-L
Ring Terminal 14 10 AWG 8 stud size non-insulated standard package.
描述
Copper Compression Lug, 1 Hole, No. 10 American Wire Gauge (AWG), 1/4 Inch (6.4 mm) Stud, 90 Degree Bent, Color-coded barrels marked with Panduit and specified competitor die index numbers for proper crimp die selection, Inspection window to visually assure full conductor insertion, Tin-plated to inhibit corrosion, UL Listed and CSA Certified to 35 KV and temperature rated to 90 Degrees Celsius when crimped with Panduit and specified competitor crimping tools and dies.