Panasonic TQ2SA-L-12V-Z
TQ Series Low Profile 2 A DPDT (2 Form C) 12 V 1 Coil Latching SMT Signal Relay
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet12 页17 年前
Datasheet0 页0 年前
IHS
Master Electronics
Electro Sonic
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
21,035
Authorized Distributors
6
Relay Type
Telecom
Telecom
Throw Configuration
DPDT
DPDT
Contact Current Rating
2 A
2 A
2 A
Coil Voltage (DC)
9 V
9 V
9 V
Coil Voltage (AC)
Coil Current
6 mA
6 mA
6 mA
Max Voltage Rating (AC)
125 V
125 V
125 V
Coil Resistance
2.057 kΩ
2.057 kΩ
2.057 kΩ
Coil Power
70 mW
70 mW
70 mW
Switching Capacity
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicTQ2SL-L-12V
4ms 4ms 2A 20dB 0.8dB 220V 12V 2 Form C (DPDT-NO, NC) 2.057K¦¸ 5.8mA 125V DIP 14mm*7.5mm
PanasonicTQ2SS-L-12V
TQ Series 2 A DPDT (2 Form C) 12 VDC SMT Latching Single Coil Signal Relay
TE ConnectivityIM26TS
Signal Relay, 12 VDC, DPDT, 2 A, IM Series, Through Hole, Non Latching
PanasonicAGQ21012
AgPd+Gold plating 12V DPDT (2 Form C) DIP,7.2x10.6mm Magnetic Latching Relays ROHS
Electromechanical Relay DPDT 2A 12VDC 1.44KOhm Surface Mount
描述
AgNi+Gold plating 12V DPDT (2 Form C) SMD,9x14mm Magnetic Latching Relays ROHS
Relay Signal DPDT 125VAC 12VDC Solder Surface Mount T/R
TQ Relay (SMD SA type 1-coil latch T&R)
Tq Relay Rohs Compliant: Yes |Panasonic TQ2SA-L-12V-Z
SIGNAL RELAY, DPDT, 12VDC, SMD;
Power/Signal Relay, DPDT, Latched, 0.006A (Coil), 12VDC (Coil), 70mW (Coil), 2A (Contact), 220VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Surface Mount-Straight