Panasonic JSM1A-12V-5
RELAY AUTOMOTIVE SPST 15A 12V | Panasonic Electronic Components JSM1A-12V-5
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet3 页26 年前
element14
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic JSM1A-12V-5 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
59,098
Authorized Distributors
6
Relay Type
Automotive
Automotive
Throw Configuration
SPST
SPDT
SPDT
Contact Current Rating
15 A
15 A
15 A
Coil Voltage (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Coil Voltage (AC)
Coil Current
53 mA
53 mA
53 mA
Max Voltage Rating (AC)
Coil Resistance
225 Ω
225 Ω
225 Ω
Coil Power
640 mW
640 mW
640 mW
Switching Capacity
160 W
160 W
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.05
Introduction Date2006-10-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-09-28
LTD Date2021-12-31
描述
Automotive Power Relay SPST 15A 12V 225 Ohm Solder Through Hole Carton
Power Relay 12VDC 15A SPST-NO(22x16x16.4)mm THT Automotive
Nolocking 16V@MAX 12V@DC 15A SPST - NO Through Hole Automotive Relays ROHS
JSM Series 15 A SPST 12 VDC High Capacity PCB Automotive Relay
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.053A (Coil), 12VDC (Coil), 640mW (Coil), 15A (Contact), 16VDC (Contact), DC Input, DC Output
Relay, Automotive, Spst-No, 16Vdc, 15A; Rango De Producto:Serie Js-M; Tensión De La Bobina:12Vdc; Bobina, Resistencia:225Ohm; Corriente De Contacto:15A; Contacto, Tensión Dc Nom:16V; Contacto, Configuración:Spst-No; Relé, Tipo:Power |Panasonic JSM1A-12V-5