Panasonic HL1-HP-DC12V-F
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.075A (Coil), 12VDC (Coil), 900mW (Coil), DC Input, AC Output
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet6 页18 年前
Datasheet0 页0 年前
IHS
Electro Sonic
Future Electronics
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
LTD Date2020-06-01
相关零件
PanasonicHL1-H-DC12V-F
Power Relay 12VDC 15A SPDT(20.8x27.2x41.75)mm Socket Automotive
NTE ElectronicsR14-5D15-12
Electromechanical Relay 12VDC 160Ohm 15A SPDT(28.2x14.2x41.8)mm Plug-In General Purpose Relay
TE Connectivity6-1440000-9
Relay; E-Mech; Power; SPDT; Cur-Rtg 16A; Ctrl-V 12DC; Vol-Rtg 240/30AC/DC; PCB Mnt
TE Connectivity8-1393239-7
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 12VDC Coil Through Hole
RT Series 16 A SPDT 12 VDC PCB Mount General Purpose Power Relay RT314012
PanasonicALZ11F12
Electromechanical Relay SPDT 16A 12VDC 360Ohm Through Hole
描述
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 12V
HL Relay (PCB, Cd-Free)
Relay for control panel
RELAY, POWER, SPDT, 12VDC, 15A, PCB; Product Range:PANASONIC EW - HL Series; Coil Voltage:12VDC; Contact Current:15A; Contact Voltage VAC:125V; Contact Configuration:SPDT; Coil Resistance:160ohm; Relay Mounting:Through Hole ;RoHS Compliant: Yes