Panasonic HL1-H-DC12V-F
Power Relay 12VDC 15A SPDT(20.8x27.2x41.75)mm Socket Automotive
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
element14
Datasheet6 页18 年前
Datasheet0 页0 年前
IHS
Electro Sonic
Future Electronics
Newark
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
LTD Date2020-06-01
相关零件
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.075A (Coil), 12VDC (Coil), 900mW (Coil), DC Input, AC Output
NTE ElectronicsR14-5D15-12
Electromechanical Relay 12VDC 160Ohm 15A SPDT(28.2x14.2x41.8)mm Plug-In General Purpose Relay
TE Connectivity6-1440000-9
Relay; E-Mech; Power; SPDT; Cur-Rtg 16A; Ctrl-V 12DC; Vol-Rtg 240/30AC/DC; PCB Mnt
TE Connectivity8-1393239-7
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 12VDC Coil Through Hole
TE Connectivity RT314012 Power Signal Relay 1 Form C SPDT Momentary
PanasonicALZ11F12
Electromechanical Relay SPDT 16A 12VDC 360Ohm Through Hole
描述
HL Series 15 A SPDT 12 VDC Plug-In Space Saving General Purpose Power Relay
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.075A (Coil), 12VDC (Coil), 900mW (Coil), DC Input, AC Output, Panel Mount
POWER RELAY, 12VDC, 15A, SPDT, PLUG-IN
Relay, Spdt, 250Vac, 30Vdc, 10A; Contact Configuration:Spdt; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:10A; Product Range:Hl Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:250Vac; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Panasonic HL1-H-DC12V-F