Panasonic HL1-HP-DC110V
Power Relay 110VDC 15A SPDT(27.2x20.8x36.9)mm THT
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
SD ChipsHL1-HP-DC110V联系方式Bulk
15h
数据表和文档
Panasonic
Datasheet6 页18 年前
Datasheet5 页19 年前
Datasheet0 页0 年前
Electro Sonic
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicHL1-H-DC110V
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 110V
HL Series 15A SPDT 120VAC Chassis Mount Space Saving General Purpose Power Relay
Power Relay 115VAC 15A SPDT(43x20.6x41.75)mm Top Mount
TE Connectivity1393240-6
Power Relay 115VAC 16A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
TE ConnectivityRTD14615
Electromechanical Relay SPDT 16A 115VAC 8.1KOhm Through Hole
TE ConnectivityRTB14615
Electromechanical Relay 115VAC 8.1KOhm 12A SPDT (29x12.7x15.7)mm THT Power Relay
描述
HL1 w/cadmium contact discontinued. Use HL1-HP-DC110V-F
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.01A (Coil), 110VDC (Coil), 1000mW (Coil), 15A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output