Panasonic ETPF1000M6H
Panasonic ETPF1000M6H - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Panasonic
Upverter
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-80.60%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic ETPF1000M6H 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
6 mΩ
5 mΩ
5 mΩ
Leakage Current
250 µA
250 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginIndonesia, Japan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2011-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Cap Tant Solid 1000uF 2.5V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.015 Ohm 105°C T/R
Cap Tant Solid 1000uF 2.5V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.03 Ohm 105°C T/R
Cap Tant Solid 1000uF 2.5V Y CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-40 0.01 Ohm 105°C T/R
Panasonic2R5TPE1000MF
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, 2917
KYOCERA AVXTAJD108M002RNJ
Cap Tant Solid 1000uF 2.5V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.2 Ohm 125°C T/R
KYOCERA AVXTAJD108M004RNJ
Cap Tant Solid 1000uF 4V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.2 Ohm 125°C T/R
描述
1000UF SMD SOLID POLYMER TANTALUM CAPACITOR, 2.5 V DC +/-20%, POSCAP SERIES
Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitor, 1000 µF, -55 to 105 ¡C
Panasonic SCT
Capacitance:1000Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(Dc):2.5V; Manufacturer Size Code:D; Esr:0.006Ohm; Product Length:7.3Mm; Product Width:4.3Mm; Product Height:3.8Mm; Operating Temperature Min:-55°C; Series Name:Poscap Tpf Rohs Compliant: Yes |Panasonic ETPF1000M6H.