由其分销商提供的 Panasonic ERZ-E14A471 的描述。
Varistor;MOV;470V;10KA;Disc;Radial | Panasonic Electronic Components ERZ-E14A471
Panasonic ERZE14A471 - Varistors (ZNR Surge Absorber)
470V 10KA 1 423V 517V 385V 300V 350J 750pF@1kHz 16.5mm*6.6mm*19.5mm
TVS Varistor, 300 VAC, 385 VDC, ERZ E14, 775 V, Disc, Radial Leaded, 16.5 mm, Zinc Oxide Non-Linear Resistor (ZNR)
ZNR MOV TRANSIENT,SURGEABSORBER,E SERIES / DIA14,D TYPE,470V
Var MOV 300VAC/385VDC 10000A 470V Radial Bulk
VARISTOR 470V 10KA DISC 16.5MM
M-Varistor ZNR Ø16,5mm 300V 470V 10000A
Varistor, 350J, Through Hole Mount
Surge Absorber Units, 470V, 10000A
Panasonic SCT
VDR 16,5mm DC=385V CL=775V 250J
Varistor, Large Surge, Transient, 470V; Voltage Rating Vac:300V; Voltage Rating V Dc:385V; Product Range:Znr E14 Series; Clamping Voltage Vc Max:775V; Varistor Case Style:Disc 16.5Mm; Varistor Type:Zinc Oxide Non-Linear Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERZE14A471