Panasonic ERJPA3F1301V
Res Thick Film 0603 1.3K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet8 页11 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
相关零件
TE Connectivity / AMP1-2176177-2
Res High Power Thick Film 0603 1.2k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-PA3F1431V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 1.43k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
333.333mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-P03F1241V
Res Thick Film 0603 1.24K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-P03F1181V
Res Thick Film 0603 1.18K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.3kOhm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1300ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 1300 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
THICK FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 1.3KOHM +/-1% 0.25W +/-100PPM/DEGC
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-PA3F1301V
0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR / 0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR 1% 1.3KOHM
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 1K3
Panasonic ERJPA3F1301V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 1K3, 1%, 0.25W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1.3kohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance To