Panasonic ERJ-P03F1181V
Res Thick Film 0603 1.18K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet8 页11 年前
Master Electronics
Farnell
Burklin Elektronik
Electro Sonic
相关零件
PanasonicERJ-PA3F1181V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1180ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-P03F1241V
Res Thick Film 0603 1.24K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP03F1201V
Res Thick Film 0603 1.2K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
333.333mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP1-2176177-2
Res High Power Thick Film 0603 1.2k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
描述
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 1.18 kΩ, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F1181V
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 1180 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 1180ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD 0603 1.18Kohms 0.2W 1% AEC-Q200
RES SMD 1.18 KOHM 1% 1/5W 0603
RES, 1K18, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM
Panasonic ERJP03F1181V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 1K18, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1.18kohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance T