Panasonic ERJP14F10R5U
Res Thick Film 1210 10.5 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
Future Electronics
Newark
3 个月趋势:
-100%
备用零件
Price @ 1000
Stock
41,891
Authorized Distributors
6
Resistance
10.5 Ω
10.5 Ω
10.5 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1210 10.5 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14NF10R5U
Res Thick Film 1210 10.5 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF10R0U
Res Thick Film 1210 10 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
500mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 10Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
SMD Chip Resistor, 11 Ohm, 1%, 500 mW, 1210 3225 Metric, Thick Film
PanasonicERJU14F10R0U
Res Thick Film 1210 10 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 10.5ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 10.5 ½, 1 %, 0.5 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJP14F10R5U - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 10.5 Ohm, 500 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P14F10R5U
RES, 10R5, 1%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 10.5ohm; Product Range: ERJP14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance To
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 10.5 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 500 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 200 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 2.5 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1210