Panasonic ERJP03F1002V
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet8 页11 年前
Electro Sonic
Newark
Farnell
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 10 kΩ, 0.33 W, ±1 %, CRCW060310K0FKEAHP
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJPA3F1002V
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP03F1052V
Res Thick Film 0603 10.5K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP03F9091V
Res Thick Film 0603 9.09K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRGH0603F10K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.2W, 10000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJPA3F1002V
Res Thick Film 0603 9.1K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 9.76K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
200mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 10kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 10 kΩ, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F1002V
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 10000 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 10000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD 0603 10Kohms 0.2W 1% AEC-Q200
Panasonic ERJP03F1002V - Small & High Power Chip Resistors
Res, Thick Film, 10K, 1%, 0.2W, 0603, Reel; Resistance:10Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Anti-Surge; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P03F1002V
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 10 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603