Panasonic ERJA1AJ270U
Res Thick Film 1225 27 Ohm 5% 1.33W ±200ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页11 年前
Datasheet0 页0 年前
Datasheet7 页8 年前
Farnell
Master Electronics
element14 APAC
DigiKey
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-01-15
相关零件
Res Thick Film 1225 27 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
RCL 1225 Wide 2512 (6432Metric) 1225 Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 26.1Ohms 2W
描述
RESISTOR, THICK FILM, 27OHM, 5%, 2512,RESISTOR, THICK FILM, 27OHM, 5%, 2512, FULL REEL
High Power Chip Res, 1225 , 5% 7 inch reel, 27 ohm
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1.33W, 27ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1225
Panasonic ERJA1AJ270U - Current Sensing Chip Resistors
Res, Thick Film, 27R, 5%, 1.33W, 2512 Wide; Resistance:27Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1.33W; Resistor Case/Package:2512 Wide; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:Erj-A1 Series Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-A1AJ270U