Panasonic ERJ6ENF7151V
Res Thick Film 0805 7.15K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-077K15L
Res Thick Film 0805 7.15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 7150ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 7.15K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 7.15K Ohm 1% 1/8W ¦100ppm/¦C SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 7.15K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF6801V
Res Thick Film 0805 6.8K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 7.15kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 7.15 kΩ, 0.125 W, ±1 %, ERJ6ENF7151V
ERJ Series 0805 7.15 kOhm 0.125 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM, RES 7.15 KILOHMS, PWR-RTG 0.125 W, TOL 1%,SMT,0805,TAPE & REEL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 7150ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 7.15kOhm ±100ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 7150 ½, 1 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0805 7.15Kohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ6ENF7151V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, THICK, 7.15K, 0.125W, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:7.15kohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:150V; Packaging:Cut Tape; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound