Panasonic ERJ3RBD4701V
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
Future Electronics
Electro Sonic
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.50%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
27,516
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.5 %
0.5 %
0.5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRT0603DRE074K7L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±50ppm/℃ 4.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ3RBD4301V
Res Thick Film 0603 4.3K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3RBD5101V
Res Thick Film 0603 5.1K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRE074K99L
Res Thin Film 0603 4.99K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0603DRE075K1L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±50ppm/℃ 5.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3AED472V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 4,700 OHM
描述
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 0.5% 1/16W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Avnet Japan
100mW Thick Film Resistors ±0.5% ±50ppm/℃ 4.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
THICK FILM CHIP R, 0603, 0.5%, PRECISION / 0.5%,4.7KOHM, +/-0.5%, 0603, +/-50PPM, 7
ERJ Series 0603 4.7 kOhm ±0.5% 0.1 W ±50 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4700ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
FIXED RESISTOR Chip Resistor 0.5% 50ppm/C 4.7kOhm 100mW
Panasonic ERJ3RBD4701V - General Purpose Chip Resistors
RES, 4K7, 0.5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 4.7kohm; Product Range: ERJ3R Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tol
Res, 4K7, 0.5%, 0.1W, Thick Film, 0603; Resistance:4.7Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-3RBD4701V