Panasonic ERJ2GEJ203X
Res Thick Film 0402 20K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing2 页7 年前
Newark
Jameco
RS (Formerly Allied Electronics)
相关零件
62.5mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 20kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 20K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ2GEJ183X
Res Thick Film 0402 18K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 22K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 18K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Resistor Thick Film 0402 20k Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Carrier Tape and Reel
100mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 20kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 20kOhm 0.1W 1/10W
Resistor,Thick Film,Res 20 Kilohms,Pwr-Rtg 0.1 W,Tol 5%,SMT,0402,Tape & Reel
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 20000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Chip Resistor, 20000 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
SMD Resistor 0402 0.1W 5% 20K Taped
Panasonic ERJ2GEJ203X - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1 x 0.5 x 0.35 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0402 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 50 V Resistance: 2 kOhm
RESISTOR, 0402, 20K 5%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:20kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:50V; Resistor Mounting:SMD