KOA Speer RK73B1ETTP203J
Res Thick Film 0402 20K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Newark
3 个月趋势:
-43.21%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402JR-0720KL
Res General Purpose Thick Film 0402 20K Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 18000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402JR-0722KL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402JR-0722KL; 22 kOhm; 0402; 5 %; Thick Film
Yageo GroupAC0402JR-0722KL
Res Thick Film 0402 22K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F20K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 20000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
TE ConnectivityCRG0402F18K
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 18kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Resistor Thick Film 0402 20k Ohm 5% 1/16 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
RK73B 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 20kOhms 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 20000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 20K, 5%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1ETTP203J