Panasonic ERJ1TRQFR39U
Res Thick Film 2512 0.39 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页5 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.49%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
TE Connectivity / AMP3-2176057-9
Res Thick Film 2512 390m Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
PanasonicERJ1TRQFR36U
Res Thick Film 2512 0.36 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R39L
Res Thick Film 2512 0.39 Ohm 1% 1W ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRLP73K3AR36FTDF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.36ohm, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 0.39 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT2512FK-7W0R39L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.39ohm, 0.883V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
描述
ERJ Series 2512 0.39 Ohm 1 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.39ohm, 0.6245V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 390mOhm 卤200ppm/C
Panasonic ERJ1TRQFR39U - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, 2512, 1W, 1%, 0R39; Resistance:0.39ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:2512; Series:ERJ