Panasonic ERJ1TRQFR36U
Res Thick Film 2512 0.36 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页5 年前
Future Electronics
Electro Sonic
Newark
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.40%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ1TRQFR33U
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ1TRQFR39U
Res Thick Film 2512 0.39 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivityRLP73K3AR33FTDF
Res High Power Current Sense Thick Film 2512 0.33 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded Emboss T/R
TE Connectivity / AMP3-2176057-9
Res Thick Film 2512 390m Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R36L
Res Thick Film 2512 0.36 Ohm 1% 1W ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R33L
Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 1% 1W ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRLP73K3AR36FTDF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.36ohm, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ-A1BFR36U
Res Thick Film 2512 0.36 Ohm 1% 1.33W 100ppm/C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R39L
Res Thick Film 2512 0.39 Ohm 1% 1W ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
Res Thick Film 2512 0.36 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
ERJ Series 2512 0.36 Ohm 1 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 360 mΩ, 1 W, ±1 %, ERJ1TRQFR36U
Thick Film Chip R,2512, Low ohmic,1W, 1% 0.36 ohm,
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.36ohm, 0.6V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 360mOhm ±200ppm/C
Panasonic ERJ1TRQFR36U - Current Sensing Chip Resistors
Res, R36, 1%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:0.36Ohm; Product Range:Erj-1Tr Series; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:6.4Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-1TRQFR36U
RESISTOR, 2512, R360 1%, 1W; Resistance:0.36ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C