Panasonic ERJ1GNJ1R0C
RES SMD 1 OHM 5% 1/20W 0201 / 1 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Upverter
Master Electronics
Future Electronics
3 个月趋势:
Restocked
相关零件
PanasonicERJ-1GEJ1R0C
SMD Chip Resistor, 50 mW, 0201 1 Ohm, ± 5%, Thick Film, General Purpose
PanasonicERJ-1GEJ1R1C
Res Thick Film 0201 1.1 Ohm 5% 1/20W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201JR-071RL
Res Thick Film 0201 1 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0201JR-071R1L
Res Thick Film 0201 1.1 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
描述
Res Thick Film 0201 1 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
50mW Thick Film Resistors -100ppm/℃~+600ppm/℃ ±5% 1Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 1Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ1GNJ1R0C - General Purpose Chip Resistors
Res, 1R, 5%, 0.05W, Thick Film, 0201; Resistance:1Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50Mw; Resistor Case/Package:0201 [0603 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:25V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-1GNJ1R0C