Panasonic ERJ-1GEJ1R0C
SMD Chip Resistor, 50 mW, 0201 1 Ohm, ± 5%, Thick Film, General Purpose
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页17 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.50%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Introduction Date2004-01-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ1GNJ1R0C
RES SMD 1 OHM 5% 1/20W 0201 / 1 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
PanasonicERJ-1GNJ1R1C
Res Thick Film 0201 1.1 Ohm 5% 1/20W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Yageo GroupRC0201JR-071RL
Res Thick Film 0201 1 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0201 1 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0201JR-071RL
Res Thick Film 0201 1 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0201JR-071R1L
Res Thick Film 0201 1.1 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
描述
Res Thick Film 0201 1 Ohm 5% 1/20W -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD SMD Pressed Carrier T/R
ERJ Series 0201 1 Ohm 0.05 W ±5 % -100/+600 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor;Thick Film;Res 1 Ohms;Pwr-Rtg 0.05 W;Tol 5%;SMT;0201;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 1ohm, 25V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Surface Mount, 0201
RES, THICK FILM, 1R, 5%, 0.05W, 0201
Thick Film Resistors - SMD RECOMMENDED ALT 667-ERJ-1GNJ1R0C
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 1Ohm -100/ +600ppm/C
THICK FILM, RESISTOR, 1OHM, 50mW, ±5%; R; THICK FILM, RESISTOR, 1OHM, 50mW, ±5%; Resistance:1ohm; Power Rating:50mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0201 ^0603 Metric]; Resistor Element Type:Thick Film; Temperature Coefficient:+ 600, -100ppm/°C