Panasonic ERJ12SF68R0U
Res Thick Film 2010 68 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
Panasonic
Newark
Master Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
31,492
Authorized Distributors
6
Resistance
68 Ω
68 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-02-12
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC2010FK-0768RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 68Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010FK-0773R2L
Res Thick Film 2010 73.2 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 68.1ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 61.9ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF64R9U
Res Thick Film 2010 64.9 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 2010 68 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 68 Ω, 0.75 W, ±1 %, ERJ12SF68R0U
Thick Film Chip Resistor, 2010, 3/4W 1% 68ohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 68ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Precision Thick Film Chip Resistor, 68 ½, 1 %, 0.75 W
Panasonic SCT
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 68 Ohm, 750 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-12SF68R0U
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 100ppm/C 68Ohm 750mW
Panasonic ERJ12SF68R0U - General Purpose Chip Resistors
Thick Film Resistors - SMD 2010 68ohms 1% AEC-Q200
RESISTOR THICK FILM, 68OHM, 1%, 2010; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:68ohm; Power Rating:750mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:2010 [5025 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:200V; Packaging:Cut Tape; MSL:-