Panasonic ERJ-XGNF1000Y
Res Thick Film 01005 100 Ohm 1% 0.031W(1/32W) ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
Electro Sonic
JRH Electronics
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.88%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
Molded
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
31 mW
31.3 mW
31.3 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0100FR-07100RL
Res Thick Film 0100 100 Ohm 1% 0.031W(1/32W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-XGNJ101Y
Res Thick Film 01005 100 Ohm 5% 0.031W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 100Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0201 100 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6ENF90R9V
Res Thick Film 0805 90.9 Ohm 1% 1/8W Ý100ppm/ÝC SMD Punched Carrier T/R
描述
ERJ Series 01005 100 Ohm ±1 % 0.031 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
01005 (0402Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm 0.03W 1/32W 100Ohm ±200ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.031W, 100ohm, 15V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 01005
Panasonic ERJXGNF1000Y - General Purpose Chip Resistors
RES, THICK FILM, 100R, 1%, 0.031W, 01005
Res, Thick Film, 100R, 1%, 0.031W, 01005, Reel; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:100Ohm; Potencia Nominal:31Mw; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:15V; Tipo De Resistencia:01005 [0402 Metric] |Panasonic ERJ-XGNF1000Y