Panasonic ERJ-U1TF3901U
Res Thick Film 2512 3.9K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
Burklin Elektronik
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
6
Resistance
3.9 kΩ
3.9 kΩ
3.9 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC2512FK-073K9L
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 3.9kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1TNF3901U
Res Thick Film 2512 3.9K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 4.02K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 3650ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512FK-073K92L
Res Thick Film 2512 3.92K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 3.92K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C SMD Blister T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 3900ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Anti-Sulfured Thick Film 2512 3.9k Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 3.9KOHM
Panasonic ERJU1TF3901U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RES, 3K9, 1%, 1W, 2512, THICK FILM; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Resistance: 3.9kohm; Product Range: ERJU1T Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 1W; Resistance Toleranc
Res, Thick Film, 3K9, 1%, 1W, 2512; Resistance:3.9Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU1TF3901U