Panasonic ERJ-U1TF3600U
Res Thick Film 2512 360 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
Newark
Farnell
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-99.45%
备用零件
Price @ 1000
Stock
5
Authorized Distributors
6
Resistance
360 Ω
360 Ω
360 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-1TNF3600U
Res Thick Film 2512 360 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512FK-07330RL
Res Thick Film 2512 330 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 348 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2512 365 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 332 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 324 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 360ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Anti-Sulfured Thick Film 2512 360 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 360 Ω, 1 W, ±1 %, ERJU1TF3600U
Thick Film Resistors - SMD 2512 1% 360ohm Anti-Sulfur AEC-Q200
2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 360OHM
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 360 Ohm, 1 W, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU1TF3600U
Panasonic ERJU1TF3600U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RES, 360R, 1%, 1W, 2512, THICK FILM; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Resistance: 360ohm; Product Range: ERJU1T Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 1W; Resistance Toleranc