Panasonic ERJ-U1TF2703U
Res Thick Film 2512 270K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
Panasonic
Farnell
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
相关零件
Yageo GroupRC2512FK-07270KL
RC Series 2512 1 W 270 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2512 261K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TNF2873U
Res Thick Film 2512 287K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TNF2433U
Res Thick Film 2512 243K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 255K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 274K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 270000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Anti-Sulfured Thick Film 2512 270k Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 270KOHM
Panasonic ERJU1TF2703U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RES, 270K, 1%, 1W, 2512, THICK FILM; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Resistance: 270kohm; Product Range: ERJU1T Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 1W; Resistance Toleran
Resistor, Thick Film, 270Kohm, 1%, 2512; Resistance:270Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU1TF2703U