Panasonic ERJ-U1TF2702U
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 27000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
Newark
Farnell
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-77.06%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,617
Authorized Distributors
6
Resistance
27 kΩ
27 kΩ
27 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
相关零件
PanasonicERJ-1TNF2702U
Res Thick Film 2512 27K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512FK-0727KL
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 27kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-S1TF2702U
Res Thick Film 2512 27K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 24900ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ-1TNF2742U
Res Thick Film 2512 27.4K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 27.4K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 28700ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
TE Connectivity352127KFT
Fixed Resistor, Thick Film, 2W, 27000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE Connectivity352127KFT
描述
Res Anti-Sulfured Thick Film 2512 27k Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 27 kΩ, 1 W, ±1 %, ERJU1TF2702U
Thick Film Resistors - SMD 2512 1% 27Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 27KOHM
Panasonic ERJU1TF2702U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Resistor, Thick Film, 27Kohm, 1%, 2512; Resistance:27Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU1TF2702U