Panasonic ERJ-U1TF1803U
Res Thick Film 2512 180K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
备用零件
Price @ 1000
Stock
12,800
Authorized Distributors
6
Resistance
180 kΩ
180 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ1TNF1803U
Res Thick Film 2512 180K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512FK-07180KL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 180kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 187000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 178K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-1TNF1783U
Res Thick Film 2512 178K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 169K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 180000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Thick Film Resistors - SMD 2512 1% 180Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 180KOHM
Panasonic ERJU1TF1803U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RES, 180K, 1%, 1W, 2512, THICK FILM; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Resistance: 180kohm; Product Range: ERJU1T Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 1W; Resistance Toleran
Res, Thick Film, 180K, 1%, 1W, 2512; Resistance:180Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU1TF1803U